П`ятниця, 26.04.2024, 02:56
Вітаю Вас Гість | RSS

Радісненська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Сторінка для батьків

ДІТИ В ІНТЕРНЕТІ

Проблема безпеки дітей в мережі Інтернет вже не здається Україні такою далекою. Ніхто не може заперечити, що на сьогоднішній день вона постала особливо гостро.

Відомо, що підлітки у період заниженої самооцінки шукають підтримки серед своїх друзів, а не у родинному колі. Старші підлітки, бажаючи незалежності, мають потребу ототожнювати себе з певною групою й схильні порівнювати цінності своєї сім’ї та своїх товаришів.
 

ЩО РОБЛЯТЬ ПІДЛІТКИ ОН-ЛАЙН
 

В он-лайні підлітки завантажують музику, використовують обмін миттєвими повідомленнями, електронну пошту та грають в он-лайнові ігри. За допомогою пошукових серверів підлітки знаходять інформацію будь-якого змісту та якості в мережі Інтернет. Більшість підлітків реєструються у приватних чатах та спілкуються на будь-які теми, видаючи себе за дорослих. Хлопці в цьому віці надають перевагу всьому, що виходить за межі дозволеного: брутальний гумор, насильство, азартні ігри, еротичні та порно сайти. Дівчатам, які мають занижену самооцінку, подобається розміщувати провокаційні фото, вони схильні на фривольні розмови, видаючи себе за дорослих жінок, в результаті чого стають жертвами сексуальних домагань.
 

ЯК ЗАБЕЗПЕЧИТИ БЕЗПЕКУ ДІТЕЙ У МЕРЕЖІ ІНТЕРНЕТ
 

Пропонуємо декілька рекомендацій, які слід взяти до уваги:

- розміщуйте комп’ютери з Internet-з’єднанням поза межами кімнати вашої дитини;

- поговоріть зі своїми дітьми про друзів, з яким вони спілкуються в он-лайні, довідайтесь як вони проводять дозвілля і чим захоплюються;

- цікавтесь, які веб сайти вони відвідують та з ким розмовляють;

- вивчіть програми, які фільтрують отримання інформації з мережі Інтернет, наприклад, Батьківський контроль в Windows*;

- наполягайте на тому, щоб ваші діти ніколи не погоджувалися зустрічатися зі своїм он-лайновим другом без вашого відома;

- навчіть своїх дітей ніколи не надавати особисту інформацію про себе та свою родину електронною поштою та в різних реєстраційних формах, які пропонуються власниками сайтів;

- контролюйте інформацію, яку завантажує дитина (фільми, музику, ігри, тощо);

- цікавтесь, чи не відвідують діти сайти з агресивним змістом;

- навчіть своїх дітей відповідальному та етичному поводженню в он-лайні. Вони не повинні використовувати Інтернет мережу для розповсюдження пліток, погроз іншим та хуліганських дій;

- переконайтеся, що діти консультуються з Вами, щодо будь-яких фінансових операції, здійснюючи замовлення, купівлю або продаж через Інтернет мережу;

- інформуйте дітей стосовно потенційного ризику під час їх участі у будь-яких іграх та розвагах;

- розмовляйте зі своєю дитиною як з рівним партнером, демонструючи свою турботу про суспільну мораль.

Використовуючи ці рекомендації, Ви маєте нагоду максимально захистити дитину від негативного впливу всесвітньої мережі Інтернет. Але пам’ятайте, Інтернет - це не тільки осередок розпусти та жорстокості, але й найбагатша в світі бібліотека знань, розваг, спілкування та інших корисних речей. Ви повинні навчити свою дитину правильно користуватися цим невичерпним джерелом інформації.

Та найголовніше, дитина повинна розуміти, що Ви не позбавляєте її вільного доступу до комп’ютера, а, насамперед, оберігаєте. Дитина повинна Вам довіряти.

 

 

Правове виховання батьків

«Правове виховання батьків» - міжнародний термін, під яким розуміється допомога батькам у виконанні функцій вихователів власних дітей, батьківських функцій. Багато батьків, представників громадськості помиляються, вважаючи, що центром виховання є школа. Це не так. Соціологічні дослідження показують, що на виховання дитини впливають: сім'я - 50%, ЗМІ - 30%, школа - 10%, вулиця -10%.

Перші життєві уроки дитина отримує в сім'ї. Його перші вчителі та вихователі – батько і мати. Давно встановлено, що для дитини загальні сімейні повсякденні радості і засмучення, успіхи і невдачі - це джерело, що породжує доброту і чуйність, дбайливе ставлення до людей. Сім'я дає дитині перші уявлення про добро і зло, про правила співжиття, перші трудові навички. Саме в родині визначаються життєві плани, ідеали людини, формується життєва позиція.

Сім'я є найважливішим фактором, що впливає на формування особистості. Саме в сім'ї діти просто і природно долучаються до життя. В сім'ї закладаються основи розуміння дитиною світу, з перших років вона засвоює моральні цінності, соціальні норми, культурні традиції. Виховання дитини найтіснішим чином пов'язане з проблемою сформованості особистості батьків. Щоб виховати в дитини моральні якості, правову культуру, батькам необхідно самим ними володіти, тому правове виховання батьків є обов’язковим на сьогодні. Що повинні знати батьки на сьогодні з приводу прав дитини?

Міжнародна спільнота прийняла два важливих документи, що визначають права дитини: Декларацію прав дитини (прийнята ООН в 1959 році), Конвенцію про права дитини (прийнята ООН в 1989 році). Декларація визначає чотири принципи здійснення прав дітей та мету їх міжнародно-правового захисту .

 Перший принцип: дитині повинна надаватися можливість нормального розвитку (матеріального і духовного).

• Другий принцип: дитина має бути першою, хто має отримати допомогу в разі лиха.

 Третій принцип: дитині повинна бути надана можливість заробляти кошти на існування, але вона повинна бути захищена від усіх форм експлуатації.

• Четвертий принцип: дитина повинна виховуватися з усвідомленням того, що її кращі якості будуть використані на благо наступного покоління.

Конвенція про права дитини, визнаючи дитиною кожну людську істоту до досягнення нею 18-річного віку, розглядає дітей як особливу демографічну групу населення, яка потребує спеціальної системі захисту, створення сприятливих умов для виживання, здорового і гармонійного розвитку кожної дитини як особистості, визначає її самостійним суб'єктом права. Норми, зафіксовані в ній, служать орієнтиром для держав у розробці власних програм щодо дітей. Конвенція визначає завдання держави, її роль у захисті прав дітей, а також права дитини як суб'єкту міжнародного права.

Конвенція, на відміну від усіх попередніх міжнародних актів з прав дитини, ввела ряд нових прав: на виживання і розвиток; на збереження індивідуальності, на вільне вираження своїх поглядів; на неучасть у військових діях; на фізичне і психологічне відновлення і соціальну реінтеграцію жертв зловживань та експлуатації.

За Конвенцією дитина має такі права:

Ст. 9. Діти мають право на виховання в сімейному оточенні або бути на утриманні тих, хто забезпечить їм найкращий догляд.

Ст. 12, 13, 15. Діти мають право висловлювати свою думку.

Ст. 19. Діти мають право на безпечні умови життя, право не піддаватися жорстокому або недбалому поводженню.

Ст. 23. Діти-інваліди мають право на особливе піклування і навчання.

Ст. 24. Діти мають право на медичний догляд.

Ст. 24 (2 с.) Діти мають право на достатнє харчування і достатню кількість чистої води.

Ст. 26, 27. Діти мають право на прийнятний рівень життя.

Ст. 28 (1 а). Діти мають право на безоплатну освіту.

Ст. 30. Діти мають право говорити рідною мовою, сповідувати свою релігію, дотримуватися традицій своєї культури.

Ст. 31. Діти мають право на відпочинок.

Ст. 32. Діти не повинні використовуватися як дешева робоча сила. 

Форма входу
Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Друзі сайту
Україна:

Copyright radisne.ucoz.ua © 2024